سطح فولاد زنگ نزن

سطح فولاد زنگ نزن

تعداد بازدید: 6379
چهارشنبه 03 دي 1393

سطح فولاد زنگ نزن

فولاد زنگ نزن برای کار برد های مختلف، طراحی (کاربرد های مختلف فولاد زنگ نزن)  و ساخته می شود. به این منظور برای هر کاربردی سطح متفاوتی از پرداخت و صافی مورد نیاز است. فولادهای زنگ نزن خواص منحصر به فردی دارند. این فولاد توسط لایه ای از اکسید کروم که به وسیله واکنش کروم با اکسیژن موجود در اتمسفر ایجاد می شود، محافظت می شود. هنگامی که سطح آسیب ببیند لایه اکسیدی به سرعت در حضور اکسیژن ترمیم می شود. از طرفی این لایه اکسیدی توسط فرآیندهای شیمیایی می تواند رنگ های متفاوتی را ایجاد کند.  از یک دیدگاه می توان سطح استیل ها را به 10 دسته مختلف تقسیم بندی کرد که در این 10 دسته استیل آینه ای ، استیل های براق ، استیل خش دار و استیل مات از جمله پر کاربردترین استیل های داخل کشور هستند. استیل BA که سطحی همچون آینه دارد برای مصارف تزئینی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید استیل یکی از مهمترین پارامتر ها همین شماره استیل است. در واقع استیل 304 یا 316 و یا هر استیل دیگری در کنار سطح پرداخت آن معنا پیدا می کند.

در زیر این 10 دسته بندی آورده شده است:

No. 0: Hot rolled, annealed, thicker plates

No. 1: Hot rolled, annealed and passivated

No. 2D: Cold rolled, annealed, pickled and passivated

No. 2B: Same as above with additional pass-through highly polished rollers

No. 2BA: Bright annealed (BA or 2R) same as above then bright annealed under oxygen-free atmospheric condition

No. 3: Coarse abrasive finish applied mechanically

No. 4: Brushed finish

No. 5: Satin finish

No. 6: Matte finish (brushed but smoother than #4)

No. 7: Reflective finish

No. 8: Mirror finish

No. 9: Bead blast finish

No. 10: Heat colored finish-wide range of electropolished and heat colored surfaces

می توان سطح فولاد های زنگ نزن را به شکل زیر نیز تقسیم بندی کرد:

 

1- سطح نوردی (سطح پس از نورد) (Mill Finishes):

معمولا طیف گسترده ازمحصولات فولاد زنگ نزن تخت سطح نوردی (چه نورد گرم و چه نورد سرد ) دارند. آن ها به طور گسترده در ساختمان ها به کار می روند. سطوح نوردی در واقع به عنوان یک مرحله پایه برای سایر فرآیند های سطحی عمل می کنند. سطوحی که در معماری کاربرد بیشتری دارند عبارتند از 2R، 2B، 2D و .1D برای بهبود مقاومت به خوردگی این محصولات، سطوح نوردی با اسید پاکسازی می شوند (Pickel) تا پوسته هایی که در هنگام فرآیند نورد گرم و آنیل روی آن ها تشکیل شده است از بین برود.

سطح فولاد زنگ نزن 2D   سطح فولاد زنگ نزن 1D

2D

این سطح نسبت به 1D بیشتر پرداخت شده و توسط فرآیند نورد سرد، عملیات حرارتی و پوسته برداری ایجاد می شود. این سطح انعکاس کمی داشته و مات است. برای کاربردهای صنعتی و مهندسی مناسب است و از نظر بصری کاربردی در معماری ندارد.

    

1D

این سطح نورد گرم، آنیل و پوسته برداری شده این سطح در ورق ها و پلیت های ضخیم دیده می شود و تقریبا خشن بوده و انعکاس کمی دارد. این سطح برای کاربردهای دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر در قسمت هایی مورد کاربرد قرار می گیرد که دیده نمی شود.

سطح فولاد زنگ نزن 2R   سطح فولاد زنگ نزن 2B

2R

با آنیل درخشان (Bright Annealing) تحت محیط بدون اکسیژن پس از عملیات نورد و با استفاده از غلتک های پولیش کننده یک سطح منعکس کننده ایجاد می شود که تصاویر را واضح نشان می دهد. این سطح بسیار صاف، تمایل کمتری به جذب رطوبت و آلودگی موجود در هوا نسبت به سایر سطوح نوردی دارد و به راحتی تمیز می شود.

 

2B

این سطح مانند سطح 2D ایجاد می شود. ولی یک عملیات نورد سبک با استفاده از غلتک هایی پولیش کننده منجر به ایجاد سطحی صاف با درخشش خاکستری می شود. این سطح امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد در واقع یک مرحله پایه ای برای ایجاد سایر سطوح پولیش شده است.

 

2- سطحی که به شکل مکانیکی پولیش شده (Mechanicaly pPolished and Brushed finishes):

بسیاری از فرآیندهای پولیش اضافی می توانند با انتخاب درست سطح اولیه کاهش یابند. هر چه سطح نوردی به سطح نهایی نزدیک تر باشد، عملیات بعدی کمتر می شود. پرداخت نقش مهمی در سطح ظاهری و عملکرد فولاد در محیط دارد و باید به دقت انتخاب شود. پرداخت سطوحی که به صورت مکانیکی پولیش می شوند شامل استفاده از مواد ساینده است که تا مقدارخاصی سطحی از فولاد را بر می دارند. طیف وسیعی از پرداخت های یک جهته خراشدار وجود دارد که به نوع سطح فولاد اولیه، نوع و بافت نوارهای ساینده و نوع فرآیند بستگی دارد. عملیات پولیش ممکن است تر (سنگ سنباده با روغن) یا خشک (نوارهای ساینده های خشک یا پارچه ای) باشند. معمولا سطوحی که به صورت تر پرداخت می شوند نرم تر هستند.

2G

سطح یکنواخت و یک جهته با انعکاس کم به عات پرداخت خشن در معماری داخلی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

ظاهر سطح به نوع ماده و میزان زبری نوار های سنباده بستگی دارد. شکل بالا: سنباده 180

شکل پایین: سنباده 240

 

      سطح فولاد زنگ نزن 2G

 

سطح فولاد زنگ نزن 2K   سطح فولاد زنگ نزن 2j

2K

این سطح نرم و براق برای بسیاری از کاربردهای معماری مناسب است به خصوص برای معماری خارجی (نما) مورد استفاده قرار می گیرد. این سطح با استفاده از نوار های سمباده یا براش های ظریف تر که منجر به ایجاد سطوح تمیز با زبری یا رافنس Ra=0.5 میکرون می شود، ایجاد می شود.

 

2J

این سطح با استفاده از نوار ها یا براش ها ایجاد می شود. سطح ایجاد شده با خراش یک جهته، بدون انعکاس و مناسب برای معماری داخلی است.

 

سطح فولاد زنگ نزن 2P

2P

سطح بسیار براق و فوق العاده نرم که توسط پولیش کردن و پرداخت با الیاف نرم و ترکیبات پولیش ویژه ایجاد می شود. این سطح تصویر کاملا واضحی را منعکس می کند.

3- سطح طرح دار (Patterned Finishes):

سطوح طرح دار به وسیله نورد با غلتک های طرح دار یا پرس ایجاد می شوند و این سطوح معمولا برای مصارفی مانند روکش کاری ((Cladding مورد استفاده قرار می گیرند. این سطوح به دو نوع مختلف تقسیم بندی می شوند: طرح یک طرفه که در این حالت یکی از این سطوح به صورت ساده باقی می ماند (2M). طرح دو طرفه که دراین حالت طرح در دو سمت ایجاد می شود 2W. سطوح طرح دار برای مکان های عمومی مانند اتاق آسانسور و محیط فرودگاه ها که امکان وارد شدن ضربه و ایجاد خراش وجود دارد، مناسب ترند زیرا کمتر آسیب های وارد شده را به نمایش می دهند.

سطح طرحدار فولاد زنگ نزن   سطح طرحدار فولاد زنگ نزن

این شکل ها برخی از نمونه های سطوح 2M هستند که تنها دریک طرف طرح دار هستند.

 

سطوح نورد شده یا پرس شده 2W

4- سطح Bead Blast

فرآیند Bead Blast سطوح یکنواخت، بی جهت و بدون انعکاس را ایجاد می کند. این سطوح در مجاورت سطوح پولیش شده و براق تضاد بصری ایجاد می کنند. موادی که برای بلست کردن یا پاشش روی سطح استفاده می شوند عبارتند از:

ذرات فولاد زنگ نزن

گلوله های سرامیکی

اکسید آلومینیم

شیشه

به هیچ عنوان نباید برای این منظور از فولاد معمولی یا فولاد کربنی استفاده کرد زیرا موجب آلوده شدن سطح فولاد زنگ نزن می شوند. ماسه نیز حاوی ترکیبات آهن است که ممکن است سطح را آلوده کرده و معمولا برای سطح فولاد زنگ نزن پیشنهاد نمی شوند. ممکن است سطح فولادهای زنگ نزن آستنیتی در هنگام این فرآیند کار سخت شوند. این فرآیند ممکن است باعث ایجاد تنش یا از بین رفتن تنش در ورق یا قطعه شود. در برخی از موارد ممکن است نیازبه انجام این فرآیند در دو طرف ورق فولادی باشد تا میزان تنش به وجود آمده برابر شود.

سطح فولاد زنگ نزن bead blast
ظاهر محصول این فرآیند به نوع ماده استفاده شده برای بلست کردن یا پاشش وابسته است. شکل بالا :گلوله های شیشه ای و شکل پایین: خرده شیشه

5-  سطح الکتروپولیش (Electro-Polished Finishes)

این فرآیند الکتروشیمیایی هم برای ورق ها و هم برای قطعات مناسب است. این فرآیند سطح را بهبود می دهد و نقاط پستی بلندی سطح را از بین می برد و بنابراین انعکاس افزایش می یابد. درجه نرمی و انعکاسی که در این فرآیند انجام شود بسته به میزان زبری ماده اولیه دارد و باید در نظر گرفته شود که در این فرآیند سطح آینه ای که توسط فرآیندهای پولیش مکانیکی بدست می آید را نمی توان ایجاد کرد. آلودگی های سطحی غیر فلزی توسط این فرآیند حذف می شود. مقاومت به خوردگی سطوح صاف تر بیشتر است. زیرا این سطوح آلودگی ها را در به خود جذب نکرده و به راحتی تمیز می شوند.

سطح  فولاد زنگ نزن الکتروپولیش

6- سطح رنگی

- سطح رنگ شده الکترولیتی:

لایه اکسید کروم خنثی که روی سطح فولاد زنگ نزن ایجاد می شود می تواند با فرآیندهای شیمیایی رنگی شود. فولادهای زنگ نزن آستنیتی معمولا برای این فرآیند مناسب هستند. بسته به زمان حضور فولاد در محلول اسیدی. لایه اکسیدی که روی سطح ایجاد می شود در اثر شکست نور رنگ های مختلف ایجاد می کند. رنگ هایی که معمولا در اثر این کار به وجود می آیند عبارتند از برنزی، طلایی، قرمز، بنفش، آبی و سبز که به تدریج با افزایش ضخامت لایه از 0.02 تا 0.36 میکرون به وجود می آید.

اگر لایه اکسیدی رنگی در برابر نور فرابنفش قرار بگیرد رنگ خود را از دست نمی دهد زیرا در فرآیند رنگ کردن از رنگدانه ها استفاده نمی شود. از آنجایی که لایه سطحی خنثی و بی رنگ است. سطح فولاد در ظاهر نهایی موثر است. اگر سطح فولاد کدر باشد، رنگ نهایی نیز کدر خواهد بود.اگر سطح کاملا آینه ای باشد، رنگ نهایی نیز بسیار منعکس کننده خواهد بود.

سطح فولاد زنگ نزن رنگ شده الکترولیتی

این فرآیند منجر به ایجاد رنگی می شود که دائمی است و مانند سطوح رنگ شده نیازی به رنگ آمیزی مجدد ندارد. از طرفی باید مراقبت زیادی از سطوح انجام بگیرد تا آسیبی به لایه سطحی نرسد چون در صورت ایجاد آسیب رنگ آمیزی مجدد امکان پذیر نخواهد بود. فولاد زنگ نزن که به این شکل رنگ آمیزی می شود را نمی توان بدون آنکه رنگ آن تخریب شود، جوشکاری کرد.

رنگ این فولاد زنگ نزن در تماس با دی کرومات سدیم به رنگ سیاه در می آید. در هنگام تمیز کردن این سطوح نیز باشد توجه داشت که از محول های حاوی کلر استفاده نشود و از سیم ظرفشویی که منجر به صدمه دائمی به لایه اکسیدی می شود، جلوگیری کرد.

 

- سطح رنگ شده طرح دار:

ایجاد طرح روی سطح فولاد و پس از آن اعمال فرآیند رنگ کردن منجر به ایجاد طرح های زیبایی می شود. می توان از عملیات سنگ زنی برای حذف رنگ نقاط برآمده نیز استفاده کرد تا در نهایت محصول بدست آمده ترکیبی از رنگ اعمال شده و رنگ طبیعی فولاد زنگ نزن داشته باشد و از طرفی نقاط برآمده حساسیت کمتری به آسیب دیدگی نیز پیدا کنند.

سطح فولاد زنگ نزن رنگ شده طرح دار

  سطح فولاد زنگ نزن رنگ شده طرح دار

 

7- سطوح ویژه

روش های جدید راههایی را برای ایجاد خطوط پیچیده به وجود آورده اند و از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فتورزیست Photoresist
  • اچ با اسید
  • شات بلست Shot Blast
  • رنگ کردن
  • طرح دادن
  • سنگ زنی و پولیش

این فرآیندها به صورت منفرد یا با هم توسط شرکت های متخصص در این امر به کار گرفته می شوند تا  تعداد نامحدودی طرح و نقش را ایجاد کنند. استفاده از ماسک هم از سطح در برابر عملیات سطحی بعدی به عنوان مثال سنگ زنی یا شات بلست محافظت می کند.

 

سطح ویژه فولاد زنگ نزن   سطح ویژه فولاد زنگ نزن

 

فرآیند سیلک اسکرین و فتورزیست برای ایجاد هر طرحی روی ورق فولاد مناسب هستند و سطح باقی مانده با اسید اچ می شود تا طرح روی سطح ایجاد شود. در فرآیند اچ کردن با اسید، بخش کوچکی از سطح ماده برداشته می شود. سطوح اچ شده کدر رنگ بوده و تصاویر زیبایی را در تضاد با سطوح براق و پولیش شده ایجاد می کنند. اعمال رنگ می تواند قبل یا پس از فرآیند اچ صورت گیرد.

سطح ویژه فولاد زنگ نزن   سطح ویژه فولاد زنگ نزن
سطح استیل
سطح استینلس استیل
مشخصات سطح استیل ها
شماره سطح استیل
استیل براق
برچسب ها: فولاد زنگ نزنفولاد
دریافت گواهی تائیدیه شرکتهای دانش بنیان
دریافت گواهی تائیدیه شرکتهای دانش بنیان شرکت پاکمن بنا به ارزیابی های انجام ش ...بیشتر
برندینگ شرکت پاکمن
درباره گروه تاسیساتی شرکت پاکمن شرکت پاکمن در سال 1354تاسیس شد و در ادامه فعا ...بیشتر
دریافت گواهینامه صلاحیت پیمانکاری شرکت دانش بنیان پاکمن از سازمان برنامه و بودجه
دریافت گواهینامه صلاحیت پیمانکاری شرکت دانش بنیان پاکمن از سازمان برنامه و بودجه ...بیشتر
بیستمین نمایشگاه تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی اصفهان بهمن ماه 1400
عنوان: بیستمین نمايشگاه بين المللی تجهيزات و تاسيسات سرمايشی و گرمايشی اصفهان ...بیشتر
نمایشگاه نفت ، گاز و پتروشیمی بیست و ششمین دوره-شهریور 1400
عنوان نمایشگاه : نمایشگاه نفت ، گاز و پتروشیمی بیست و ششمین دوره شهر ...بیشتر
بیستمین نمایشگاه سرمایشی و گرمایشی و تاسیسات تهران 1400
عنوان: بیستمین نمایشگاه سرمایشی و گرمایشی و تاسیسات تهران 1400 شهر: تهران ...بیشتر
تقویم نمایشگاهی 1400
نمایشگاه به عنوان يكی از مهمترين بخش های تجاری و اقتصادی ایران با بهره مندی از ف ...بیشتر
تجلیل از شرکت پاکمن به عنوان واحد نمونه صنعتی در روز گرامیداشت صنعت ، معدن و تجارت
  مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن، در روز سه شنبه 10 تیرماه 99 در استان ...بیشتر
انتخاب نفرات برتر در مسابقه اینستاگرامی عکاسی تاسیسات موتورخانه
مسابقه اینستاگرامی عکاسی تاسیسات موتورخانه   درباره مسابقه با توجه ...بیشتر
کارت واکسن پرسنل پاکمن
درباره خبر: کارتهای مربوط به پرسنل کارخانه به شرح زیر میباشد مشاهده کارتها ...بیشتر
بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران 1400
عنوان: بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران 1400 شهر: تهران ...بیشتر
راندمان بویلر
شاخص های مؤثر در محاسبات راندمان بویلر، یکی از اساسی ترین ضوابط مؤثر در ارتقا سط ...بیشتر
کتاب موتورخانه بخار شرکت پاکمن
سرشناسه: میرزازاده، قربانعلی، 1325 عنوان و نام پدید آور: موتورخانه بخار/ ق ...بیشتر
مقررات ملّي ساختمان ايران مبحث نوزدهم
دانلود فایل PDF مقررات ملی ساختمان ایران-مبحث نوزدهم-صرفه جویی در مصرف انرژی ...بیشتر
راه اندازی سختی گیر نیمه اتوماتیک رزینی
دستور العمل راه اندازی سختی گیر های نیمه اتوماتیک رزینی سختی گیرهای رزینی از ...بیشتر
جانمایی بویلر در موتورخانه
براي عملکرد مناسب بويلرها و تجهيزات وابسته بايد فضاي کافي را در موتورخانه به آن ...بیشتر
کتاب انتخاب بویلر شرکت پاکمن
سرشناسه: میرزازاده، قربانعلی، 1325 عنوان و نام پدید آور: انتخاب بویلر/ قرب ...بیشتر
مراحل آموزش و نگهداری دیگ های بخار سیار
مقدمه از دیرباز استفاده از تجهیزات مولد بخار در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت ...بیشتر
معرفی کتابچه دیگ آبگرم شرکت پاکمن
راه اندازی آموزش و بهره برداری از   Hot Water Boilers   ...بیشتر
معرفی کتابچه موتور خانه استخر
نام مقاله: کتابچه موتور خانه استخر نام نویسنده: دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن ...بیشتر
دستور العمل نصب، نگهداری و راه اندازی بویلر بخار
دستور العمل نصب، نگهداری و راه اندازی بویلر بخار براي استفاده بهينه از بویلر ها ...بیشتر