گزارش نخستین مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات

گزارش نخستین مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات

تاریخ انتشار: 10 شهريور 1393
تعداد بازدید: 6437

حضور گروه خبری تلویزیون جام جم در نمایشگاه عکاسی صنعت تاسیسات

روز پنجشنبه 26 بهمن 91 همزمان با افتتاحیه اولین نمایشگاه صنعت تاسیسات، گروه خبری تلویزیون جام جم ایران جهت پوشش خبری برگزاری این نمایشگاه در نگارخانه ایوان حاضر شدند. خبرنگار گروه جام جم پس از صحبت با جناب مهندس آذری و آقای دستوری، با چندین نفر از برگزیدگان فراخوان نیز مصاحبه کردند.

 

اهدای جوایز عکاسان برتر اولین فراخوان عکاسی صنعت تاسیسات

پس از برگزاری اولین فراخوان و همزمان با افتتاحیه اولین نمایشگاه صنعت تاسیسات، عکس های برتر توسط هیئت داوران اعلام شده و جوایز نفرات برتر به آنها اهدا گردید.

نفر اول : بابک کاظمی نفر دوم : امیرعلی جوادیان نفر سوم : هیوا نقشی

 

برگزاری افتتاحیه نخستین نمایشگاه عکس صنعت تاسیسات

مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه عکس صنعت تاسیسات با حضور جمعی از مسئولین وبگاه سراسری گروه صنعتی پاکمن، داوران، برگزیدگان فراخوان و بازدیدکنندگان نمایشگاه در روز پنجشنبه 26 بهمن ماه 1391 در نگارخانه ایوان برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه که از ساعت 5:35 دقیقه آغاز شد ابتدا مهندس سهراب آذری ضمن عرض خیر مقدم به بازدیدکنندگان به نمایندگی از شرکت پاکمن به سنخرانی پرداختند و سپس استاد سعید دستوری به نیابت از داوران به ایراد سخن پرداختند و ضمن ابراز شگفتیشان از تنوع عکس ها و کیفیت هنری آثار، مشکل بودن کار انتخاب عکس های برتر را از نظر خود و سایر داوران ابراز نمودند. همچنین ایشان از مسئولین شرکت پاکمن به دلیل برپایی چنین فراخوانی تقدیر و تشکر کردند.

در ادامه مراسم از سه اثر برتر این همایش توسط اساتید پرده برداری شد و حضار و برگزیدگان با شور و شوق خاصی این مراسم را دنبال نمودند.

اثر سوم:  هیوا نقشی از تهران اثر دوم:امیرعلی جوادیان از تهران اثر اول:  بابک کاظمی از کرج
     

 

آثار برگزیده همایش به انتخاب داوران

بخش ارسال آثار به اولین فراخوان عکاسی صنعت تاسیسات با دریافت حدود 1000 قطعه عکس از هنرمندان و عکاسان سراسر کشور در تاریخ 5 دی 1391 خاتمه یافت.

ضمن تقدیر و تشکر از تمامی شرکت کنندگان در این فراخوان، به استحضار می رساند که جلسه داوری آثار با حضور جناب آقایان دستوری، کیانی و نصرتی در تاریخ 91/10/25 در محل شرکت پاکمن برگزار گردید و طی آن 41 قطعه عکس از بین آثار ارسالی، به عنوان عکس برتر و راه یافته به نمایشگاه شناخته شده که 3 اثر نیز از بین آن ها به عنوان اثر منتخب و برندگان این فراخوان برگزیده شدند.

در این صفحه هر 41 اثر برگزیده بدون در نظر گرفتن ترتیب خاص به نمایش گذاشته شده است و گفتنی است که از 3 اثر برتر، در نمایشگاهی که تاریخ و مکان دقیق آن متعاقبا اعلام خواهد شد رو نمایی خواهد شد.

از کلیه برندگان خواهشمند است که اصل آثار خود را به آدرس ایمیل info@wikipg.com ارسال نمایند.

 

برپایی نمایشگاه عکاسی با موضوع صنعت تاسیسات

نخستین نمایشگاه عکاسی با موضوع صنعت تاسیسات در تاریخ پنجشنبه 26 بهمن ماه 1391 برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه که با هدف پیوند هنر با صنعت و معرفی صنعت و تولیدات کشور برپا شده است، آثاری کم نظیر و بی نظیر از هنرمندان ایران زمین به نمایش گذاشته شده است که به خوبی معرف ذوق هنری و استعداد صنعتی مردم ایران زمین می باشد.

همچنین در این نمایشگاه 41 اثر برتر از مجموع آثار رسیده به نمایش گذاشته شد که از سه اثر برتر این همایش در مراسم افتتاحیه رونمایی خواهد شد. گفتنی است که مراسم افتتاحیه در ساعت 17 روز پنجشنبه 26 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

محل برپایی نمایشگاه: تهران-خیابان آفریقا-چهار راه جهان کودک-کوچه کمان-پلاک25-نگارخانه ایوان

زمان بازدید: پنجشنبه 26 بهمن ماه 1391 تا سه شنبه اول اسفند ماه 1391 - از ساعت 15 الی 20

 

عکس های منتخب نظرسنجی در نمایشگاه صنعت تاسیسات اصفهان

منتخب اول:امیرعلی جوادیان منتخب دوم:مجید محمد صادقی منتخب سوم:سید مصطفی حسینی

 

برگزاری نظر سنجی نخستین همایش عکاسی صنعت تاسیسات

 نخستین فراخوان عکاسی با موضوع صنعت تاسیسات برپا، و در این فراخوان بیش از 1000 اثر از هنرمندان، صنعت گران و مهندسان ایران زمین جمع آوری شد.

بدین منظور برای برگزاری هرچه بهتر این همایش و شریک نمودن هموطنان در انتخاب عکس برتر، اقدام به برپایی نظر سنجی در یازدهمین نمایشگاه بین­ المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی استان اصفهان نمودیم تا از ذوق و هنر شما عزیزان بهره جوییم.

در این نظر سنجی 120 اثر از مجموع آثار ارسالی به معرض نمایش قرارداده شد و بازدیدکنندگان به انتخاب عکس مورد علاقه خود پرداختند. هریک از بازدیدکنندگان می توانستند حداکثر به 5 عکس رای دهند و در این نظر سنجی شرکت نمایند.

لازم به ذکر است این نظر سنجی به انتخاب مردم بوده و داوری آثار ارسالی توسط اساتید داوری آقایان سعید دستوری، داریوش کیانی و مهدی نصرتی انجام خواهد گردید و به اطلاع عموم قرار خواهد گرفت.

 

پایان مهلت ارسال آثار

ضمن عرض تقدیر و تشکر از تمامی افرادی که آثار خود را به منظور شرکت در همایش ارسال نمودند، به اطلاع می رساند، پس از داوری آثار و مشخص شدن نتایج، اسامی برندگان و آثار برگزیده، از طریق همین سایت به اطلاع عموم خواهد رسید.

همچنین زمان و مکان برپایی این همایش متعافبا اعلام خواهد شد.
علاقه مندان برای پیگیری برگزاری این همایش از طریق همین وبسایت می توانند اخبار مربوطه را دریافت نمایند.

 

نخستین فراخوان عکاسی صنعت تاسیسات

دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن در نظر دارد تا نخستین نمایشگاه عکاسی صنعت تاسیسات را در شهر مقدس مشهد برگزار کند. این نمایشگاه عکاسی به منظور نمایش هر چه بیشتر توانمندی صنعت تاسیسات ایران زمین برگزار خواهد شد و شرکت پاکمن در این راستا از تمامی عکاسان و صنعت گران محترم خوش فکر و خلاق ایرانی برای شرکت در این فراخوان دعوت به عمل می آورد.

 

موضوع فراخوان

صنعت تاسيسات يکي از گسترده ترين صنايع در دنيا محسوب شده که از قلب سرمایشی-گرمايشي ساختمان تا لوله کشي هاي عظيم پالايشگاه هاي نفت را در بر می گیرد.

اين فراخوان عکاسي نيز با محوريت صنعت تاسيسات (پالايشگاهي ، نيروگاهي ، ساختماني و ...) و همچنين محصولات سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي (بويلر ، چيلر ، پمپ ، مشعل و ... ) برگزار خواهد شد.

دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن در نظر دارد تا نخستين نمايشگاه عکاسي صنعت تاسيسات را در شهر مقدس مشهد برگزار کند. اين نمايشگاه عکاسي به منظور نمايش هرچه بيشتر توانمندي صنعت تاسيسات ايران زمين برگزار خواهد شد و شرکت پاکمن در اين راستا از تمامي عکاسان  و صنعت گران  محترم خوش فکر و خلاق ايراني براي شرکت در اين فراخوان دعوت به عمل مي آورد.

 

مقررات شرکت در فراخوان

1-عکسها ميتوانند رنگي، سياه و سفيد، ثبت آنالوگ يا ديجيتال بوده و محدوديتي از اين بابت وجود ندارد و نيز بايد داراي فرمت TIFF يا JPEG ، با وضوح ۳۰۰ dpi ، اندازه ضلع بزرگ حداقل 30 سانتي متر و حجم هر عکس حد اکثر 3 MB باشند.

2-علاقه مندان مي توانند حداکثر ده عدد از آثار خود را با شرايط ذکر شده ارسال نموده و نيازي به پرينت يا نسخه چاپ شده نمي باشد.

3- ويرايش هاي نرم افزاري که جنبه اسنادي عکس را مخدوش کند، ممنوع است. لازم به ذکر است تراز نور و کنتراست، تنظيم و کنترل رنگ، کراپ و تقويت شارپنس در حدي که جنبه اسنادي عکسها را از بين نبرد، مجاز است.

4- براي نامگذاري عکسها يک پوشه با نام صاحب اثر ايجاد شود و تمامي عکس ها به شکل زير در آن نامگذاري گردد. براي مثال اگر نام عکاس علي حسيني است، ابتدا نام خانوادگي ، سپس نام و سرآخر شماره ترتيب به زبان انگليسي نوشته شود.

Hoseini Ali 1

Hoseini Ali 2

...

5- در صورت ارسال به صورت لوح فشرده روي آن، نام، نام خانوادگي و شماره تلفن تماس خود (همراه يا ثابت را به همــراه کد شهر مربوطه) با ماژيک مخصوص بنويسيد.

6-براي هر عکس عنواني انتخاب شود  و در فرم درخواست شرکت در فراخوان  قيد گردد .  در صورت  نداشتن  عنوان ذکر شود: “بدون عنوان"

7- نگاتيو اثر و در مورد عکسهاي ديجيتال (فايل اصلي عکس) بايد نزد صاحب عکس موجود باشد. دبيرخانه ارسال کننده را صاحب اثر تلقي نموده و در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالي حذف شده و دبيرخانه مسئوليتي در قبال آن نخواهد داشت.

8- لوح هاي فشرده ارسالي عودت نميشوند و پس از پايان جشنواره معدوم ميگردند.

9- تکميل فرم درخواست شرکت در فراخوان و ارسال عکس به معناي اعلام موافقت با تمامي مقررات جشنواره مي باشد و تصميم گيري در مورد مسائل پيش بيني نشده به عهده برگزار کننده جشنواره است.

10- شرکت پاکمن حق دارد آثار ارسالي را به منظور معرفي صنعت تاسيسات در مجله عمومي پندار پيروزي و مجله صنعت تاسيسات به چاپ رسانده و نيز از عکسها در نمايشگاه براي بازديد عموم استفاده نمايد.

 

داوري

گروه داوري متشکل از آقایان سعید دستوری، داریوش کیانی و مهدی نصرتی می باشد.

 

جوايز

نفر اول : سفر به شهر اصفهان و دو شب اقامت در هتل عباسي اصفهان (با همراه یک نفر) یا (20/000/000 معادل ریالی)

نفر دوم: يک سکه تمام بهار آزادي

نفر سوم : يک نيم سکه بهار آزادي

و چاپ عکس برگزيده درمجله صنعت تاسيسات با نام شرکت صاحب محصول يا تصوير

 

نحوه ارسال آثار

علاقه مندان به شرکت در اين فراخوان مي توانند آثار خود را به همراه فرم تکميل شده درخواست شرکت در فراخوان، از طريق پست الکترونيک به آدرس info@WikiPG.com و يا به صورت فايل بر روي لوح فشرده، از طريق پست پيشتاز به دفتر مرکزي شرکت پاکمن به  نشاني: تهران ميدان آرژانتين خيابان بيهقي کوچه دهم غربي پلاک 2 طبقه 4 ارسال نمايند.

علاقه مندان مي توانند فرم درخواست شرکت در فراخوان را از همین صفحه دريافت نمايند.

در صورتی که موفق به ارسال آثار خود به پست الکترونیک مربوطه نشدید از طریق سایت های آپلود فایل مانند wikiupload.comاقدام به آپلود آثار نموده و در نهایت لینک مربوطه را به پست الکنرونیک info@WikiPG.com ارسال نمایید.

 

مهلت ارسال آثار:

مهلت ارسال آثار تا 5 دی ماه سال 91 تمدید شد.

نکته مهم: Subject ايميل يا عنوان بسته ارسالي: “نخستين فراخوان عکاسي صنعت تاسيسات” باشد.

اگر مايل هستيد، شرح مختصري ازفعاليت کاري و رزومه تحصيلي خود را براي درج در سايت اينترنتي www.WikiPG.com ارسال نماييد. (لطفا نام و نام خانوادگي با حروف لاتين نوشته شود)

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02142362 داخلی 106 تماس حاصل نمایید.

 

لینک های مرتبط :

عکس های منتخب اولین مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات