دومین مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات

دومین مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات

تاریخ انتشار: 12 شهريور 1393
تعداد بازدید: 6347

قرنِ تثبیت قاب‌هاست! وقتی از دریچه هر دستگاهی که قابلیت شارژ دارد، می‌شود دنیا را گرفتار خاطره‌ای ماندنی کرد؛ وقتی نمی‌شود فراموشی گرد دلتنگی بپاشد روی ثانیه‌ها؛ وقتی زمان اسیر می‌شود در یک عکس، و معکوس می‌رود ذهن هنگام تورق یک آلبوم؛ وقتی نگاه قلاب می‌شود در قلب و قدرتش را به رخ می‌کشد؛ باید قبول کرد چیزی از قلم نمی‌افتد در قبال تعهد یک دوربین!

نفرات برتر مسابقه عکاسی

در کنار همایش تکنولوژی بخار، مسابقه عکاسی با رویکرد سبز برگزار شده بود که برندگان آن در این مراسم معرفی و جوایزی به ایشان اهدا گردید.مسابقه عکاسی تاسیسات با هدف جلب نگاه عکاسان به تاسیسات و صنعت، آغاز شد. هدف پل زدن به تصویرهایی بود که حرفشان از آهن و و فولاد و استیل و لوله و دکل، و دغدغه‌شان اعتنا به پیشرفت و سربلندی است.

امیر حسین رضایی
داوود وجدی
جاوید تفضلی

 

استقبال بی نظیر علاقه مندان و هنرمندان در دومین دوره مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات، موجب شد که علاوه بر 3 عکس منتخب هیات داوران که جوایز نفیسی به آن ها تعلق گرفت، عکس های برگزیده همزمان با اجرای همایش در نمایشگاه جنبی به معرض دید و نظرسنجی شرکت کنندگان در همایش قرار گرفت که یک اثر از میان آن ها منتخب آرای عمومی شد و جایزه آن به صاحب اثر آقای امیر جلال از ساوه اهدا گردید.

 

جاوید تفضلی احسان کمالی
امیر جلال امیر قادری
میثم امانی بختیار رنجبری
ابراهیم علیپور حمزه محمد حسینی
امیر بهروزی حمزه محمد حسینی
امیر سرایی مقدم بختیار رنجبری
سید حسن میر شفیعی سید حسن میر شفیعی
صابر زمانی مجید حجتی
مجتبی محسنی وحید سلیم اسدی
امیر قادری محمدرضا داوودی
حمید سلطان آبادیان امیر علی جوادیان
محمد شاه حیدری پور مصطفی غلام نژاد
رضا علی اصغری امیر میرزایی
محمد حیدریان

احمد صالحی

 

شرکت در مسابقه عکاسی تاسیسات سبز رایگان می باشد

همزمان با برگزاری اولین همایش تکنولوژی بخار، دومین دوره مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات نیز برگزار می شود و در روز همایش، منتخبین این دوره در افتتاحیه نمایشگاه عکس ها، معرفی و جوایز نفیسی به آنها اهدا خواهد شد.

به دلیل اهمیت حفظ محیط زیست و نیز فراهم کردن زمینه مناسب جهت بالا بردن جایگاه عکاسی صنعتی و نیز پیرو برگزاری موفقیت آمیز نخستین دوره مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات و پیگیری و درخواست مجدد مخاطبین جهت برگزاری مجدد آن، شرکت پاکمن تصمیم دارد دومین دوره مسابقه عکاسی تاسیسات را با عنوان " تاسیسات سبز : دوستدار زمین و محیط زیست" برگزار کند.

منتخبین این دوره همزمان با روز برگزاری همایش معرفی و جوایز آنها اهدا خواهد شد. همچنین نمایشگاهی متشکل از 50 عکس برتر در محل همایش برقرار خواهد بود.

مسابقه در دو بخش اجرا می شود:

1- عکس های مفهومی : که روایت گرا بوده و پیامی در عکس مشهود است و محتوای عکس تقدم بر فرم و مسایل فنی دارد.

2- عکس های غیر مفهومی

 

نکته مهم اینکه استفاده از تکنیک فتومونتاژ ممنوع می باشد. علاقه مندان به شرکت در مسابقه در نظر داشته باشند که جهت تکریم تلاش شرکت کنندگانی که اهتمام بیشتری به کیفیت تصویری و محتوایی عکس خود داشته باشند، امتیاز ویژه ای برای آنها در نظر گرفته شده است

 

شرکت در مسابقه عکاسی رایگان و برای عموم آزاد می باشد. متقاضیانی که هم در همایش (بخش علمی) شرکت کنند و هم علاقه مند به حضور در مسابقه عکاسی باشند از 10% تخفیف در هزینه ثبت نام همایش برخوردار می شوند.

 

  • مهلت ارسال آثار

(تمام شد)

  • جوایز
  • داوري

داوری به دو صورت مجزا انجام می شود:

1- هیات داوري تخصصی : متشکل از سه نفر به عنوان امين شرکت پاکمن آثار برگزيده را در هر بخش انتخاب خواهند کرد.

2- داوری عمومی : نظرسنجی در محل نمایشگاه و از بین 50 عکس منتخب انجام می شود.

 

  • نحوه ارسال آثار

علاقه مندان به شرکت در اين فراخوان مي توانند با تکمیل اطلاعات مورد نیاز در بخش ثبت نام، آثار خود را به صورت آنلاین در سایت بارگذاری کنند و یا در صورت عدم دسترسی به ثبت آنلاین از طریق پست یا ایمیل اقدام نمایند.

 

  • قوانین شرکت مسابقه عکاسی تاسیسات سبز

1- عکسها ميتوانند رنگي، سياه و سفيد، ثبت آنالوگ يا ديجيتال باشد.  همچنین دارای فرمت JPEG ، اندازه 20*30 ، وضوح ۳۰۰ dpi ، و حجم هر عکس حد اکثر 3 MB باشد.

2- ويرايش هاي نرم افزاري که جنبه اسنادي عکس را مخدوش کند، ممنوع است. لازم به ذکر است تراز نور و کنتراست، تنظيم و کنترل رنگ، کراپ و تقويت شارپنس در حدي که جنبه اسنادي عکسها را از بين نبرد، مجاز است. فتومونتاژ، HDR (به نحوی که تفاوت بسیاری با اصل عکس ایجاد شود) ممنوع است. در صورتی که از عکس های HDR شده جز منتخبین نهایی باشد ، اصل عکس بدون ادیت نیز درخواست و مقایسه می شود.

3- علاقه مندان مي توانند حداکثر 10 عدد از آثار خود را با شرايط ذکر شده به وبسایت ارسال نموده و نيازي به پرينت يا نسخه چاپ شده نمي باشد.

4- بهتر است براي هر عکس عنواني انتخاب شده و در فرم درخواست شرکت در مسابقه قيد گردد. در صورت نداشتن عنوان، ذکر شود: “بدون عنوان"

5- در صورت عدم امکان ارسال از طریق وب‌سایت:

  • علاقه‌مندان می‌توانند آثارخود را به نشانی دبیرخانه (به شکل لوح فشرده) و یا به ایمیل info@steamtechnologyconf.com ارسال نمایند.  
  • براي نامگذاری عکسها يک پوشه با نام صاحب اثر ايجاد شود و تمامی عکس ها به شکل زير در آن نامگذاری گردد. برای مثال اگر نام عکاس علی حسينی است، ابتدا نام خانوادگی ، سپس نام و سرآخر شماره ترتيب به زبان انگليسی نوشته شود.

Hoseini Ali 1           

Hoseini Ali 2           

…           

  • در صورت ارسال آثار به صورت لوح فشرده، می بایست نام، نام خانوادگي و شماره تلفن تماس خود (همراه يا ثابت را به همــراه کد شهر مربوطه) را با ماژيک مخصوص روی آن نوشته شود.

6- نگاتيو اثر و در مورد عکسهاي ديجيتال (فايل اصلي عکس) بايد نزد صاحب عکس موجود باشد. دبيرخانه ارسال کننده را صاحب اثر تلقي نموده و در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالي حذف شده و دبيرخانه مسئوليتي در قبال آن نخواهد داشت.

7- لوح هاي فشرده ارسالي عودت نميشوند و پس از پايان جشنواره معدوم مي گردند.

8-  تکميل فرم درخواست شرکت در فراخوان و ارسال عکس به معناي اعلام موافقت با تمامي مقررات جشنواره مي باشد و تصميم گيري در مورد مسائل پيش بيني نشده به عهده برگزار کننده جشنواره است.

9- شرکت پاکمن حق دارد آثار ارسالي را به منظور معرفي صنعت تاسيسات در مجله عمومي پندار پيروزي و مجله صنعت تاسيسات به چاپ رسانده و نيز از عکسها در نمايشگاه براي بازديد عموم استفاده نمايد.

10- تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده به عهده دبیرخانه می باشد.

 

علاقه مندان برای ارسال آثار خود ابتدا باید در سایت ثبت نام کرده ونسبت به ارسال آثار خود بر طبق قوانین مسابقه، اقدام نمایند. برای ثبت نام کلیک کنید

 

لینک های مرتبط :

نخستین همایش تکنولوژی بخار

گزارش نخستین مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات

عکس های منتخب اولین مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات